Gribi iestāties ZS?

Tu esi derīgs dienestam, ja esi 18-55gv pilsonis, neesi krimināli sodīts, neesi psihiatriskajā vai narkoloģijas centra uzskaitē un medicīniskajās pārbaudēs tiec atzīsts par profesionālajam dienestam derīgu.

Ja tev nav sveši pārgājieni, spēka sporti, kāpšana, medības, orientēšanās vai izturības sacensības, šaušana, ekstrēmie sporta veidi vai cīņas, zemessardzē tu jau būsu soli priekšā.

Zemessardzē īpaši vēlētos redzēt fiziski spēcīgas uzbūves puišus un vīrus, kam nav sveša ne sporta zāle, ne skriešana. Fiziski grūtākais ZS ir sprintošana ar ekipējumu. Psiholoģiski visgrūtākais ir bezmiegs un klimats: svelme, lietus vai sals. Aktīvam zemessargam dienests paņems būtiskus laika un finansiālos resursus. Zemessardze kļūst par daļu no dzīves stila.

ZS nav vieta, kur sākt nostiprināt savu fizisko fomu. Tai jābūt nostiprinātai jau pirms tam. Vērtīgs zemessargs ir tāds, kas spēj saprast, paklausīt, izpildīt ar atdevi, spēku un kaujas agresiju. Tev jābūt stiprākam par pretinieku. Grūtības jāpārcieš klusu. Brīvā brīdī nemuldēt un vispār iemācīties paklusēt.

ZS nav vieta, kur iegūt pamatzināšanas par izdzīvošanu. Te ražo izturīgus cilvēkus, ceļot izturības slieksni caur ciešanām. Zemessardzē nav vajadzīgi apresnējuši gvelzēji, vāji puikiņi un nepaklausīgi pamuļķi. Meitenes jauc galvu. Viss šeit teiktais, protams, ir tikai mans subjektīvais viedoklis.


Screen Shot 2014-11-20 at 7.38.15 PM

1. Iestāšanās zemessargos un dokumentu kārtošana

Spied uz sarkanā virsraksta, lai izlasītu par iestāžu apmeklēšanu dokumentu iesniegšanu un medicīnas pārbaudes. Tas ir sākums visam.


Screen Shot 2015-02-01 at 9.34.19 PM

2. Ko būs jādara zemessargos?

Pārskats: mācības, uzdevumi, atbildība.


Screen Shot 2015-01-11 at 8.40.25 PM

3. Cik bieži notiek zemessargu mācības?

Izvēlies mācību plānu atbilstoši savām iespējām.


20150412_043w

4. Lauka mācību atskats

Apraksts kas sagaidāms tipiskās 2 dienu lauka mācībās poligonā.


Screen-Shot-2015-09-02-at-11.42.01

5. 9 dienu nometnes atskats

Apraksts par 9 dienu pamatapmācības nometni.

Advertisements

2 responses to “Gribi iestāties ZS?”

 1. Gatis Priede says :

  Sveiks!

  Esmu, jau kopš pavasara, nolēmis iestāties ZS. Pavasarī netiku dēļ darbiem, tādēļ izpalika 9 dienu nometne. Tagad ir otrs piegājiens. Dokumenti sadoti. Nedēļas nogalē sākas pirmszvēresta dresūra.

  Nu nez kā nu būs ar maniem 37 gadiem un lieko svaru visā šajā epopejā, taču dzīvē ir bijis, ka sevi ir fiziski jātriec. Domāju, ka būšana ZS tikai vedīs mani pie kārtības! :)

  Taču lūk kāpēc rakstu! Nepārtrauc šo blogu rakstīt! Tu raksti tik saprotami, izprotami etc – kā mēdz ar karoti barot! Sākot ar Tvaika ielas apmeklējumu, beidzot ar ekipējumu!

  Nezinu, cik Tev ir lasītāju, taču blogā atrodamā informācija un pasniegšanas veids ir nenovērtējams tiem, kas grasās iestāties ZS! Super!

  Tev gods un slava :) par to, ko dari! Vēl pēc gada varēsi izdot “Jaunā zemessarga” rokas grāmatu!

  Like

 2. zemessargs says :

  Paldies, tas motivē!

  Like

Komentāri principā publicēti netiks

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: