Ko piedāvā zemessardze?

Tipisks jautājums, ko saņemu runājot ar interesentiem. Apskatīsim, kādi ir ieguvumi pievienojoties NBS ZS.

Vai zemessardze maksā?

Jā, maksā. Par katru pavadīto dienu (8h) mācībās tiek rēķināta kompensācija, kuru izmaksā “ne retāk kā reizi cetruksnī”. Kad – to neviens nezin. Tas būs pārsteigums. Ņemot vērā, ka mācību aktīvais periods ir no janvāra līdz jūlijam, kaut kādas vērā ņemamas naudas visdrīzāk gada laikā ienāks divas reizes. No jūlija līdz decembrim ir tikai pāris reizes. Pēc likuma “viena diena” = 8-24h = 5% no prof.mil. algas, kas ir apmēram 30eur. Mēneša laikā jūs maksimālais varēsiet uzkrāt 120eur.

Par visām 18 pamatapmācības dienām jūs varētu saņemt orientējoši 540eur. Tas ir pusgada laikā.

Vēl pie naudām ir dienas uzturdevas kompensācija Eur 9,96, bet tikai tādā gadījumā, ja ZS nav varējusi nodrošināt ēdināšanu. Dažreiz ēdināšana ir, dažreiz nav.

Pēc ZS likuma, pildot dienesta uzdevumus (braucot uz mācībām), zemessargam pienākas sabiedriskā transporta kompensācija. Ministru kabineta noteikumi par to, kā tas darāms lasāmi šeit. Pagaidām nezinu nevienu, kurš šo būtu realizējis, bet ņemot vērā sab.tr. cenu celšanos, iespējams ir vērts padomāt.

Ja agrāk varēja nopelnīt neierobežotu daudzumu DUI, tad tagad gaišās galvas nolēma, ka ZS izmaksās max 20 dienas gadā. Fuck you, zemessarg, entuziast. Nebūs saņemt naudu par savu papildus investēto laiku.

Bezmaksas un maksas sporti + papildus nodarbības

Screen Shot 2015-02-05 at 1.36.28 PMKatrā reģionā noteikti, ka ir savādāk. Rīgā var tikt trennēties tuvcīņā. Ja centīgi uzprasās, var pavērties iespējas tik trennēties šaušanā. Bataljonā pie sienas piesprausts grafiks peldbaseinam, kurā, ja prot iedziļināties, redzams laiks un celiņš zemessargiem. Tātad var iet peldēt.

Ja tur ausis vaļā un izrāda iniciatīvu, ātri vien var aizpildīt arī darba dienu vakarus ar papildus nodarbībām. Viena no būtiskākajām papildnodarbībām ir LKI (lauka kaujas iemaņas), kas translējās kā prasmes ātri un organizēti kustēties individuāli un grupā. LKI drillēt nekad nebūs par daudz: tā ir kājinieka ābece un no tās ir tieši atkarīgas jūsu izdzīvošanas un kaujas spējas.

Zemessardzi var izmantot kā spēcīgu motivētāju fiziskās kondīcijas uzlabošanai. Jāsaka godīgi: ja vēlme ir uzkačāt masu, tad svaru celšana sporta zālē pie spoguļa darbosies labāk. Armijas trenniņi un pārbaudes ir spīdzināšana, pēc kuras svaram būs tendence krist. Redzu, ka daži no ZS ir daudzcīņnieki/triatlonisti, skrējēji. Man skriet besī kopš trennējos 5-cīņā, bet katram savs. Nāk arī hokejisti un kickboxeri, tā ka variet paši izdomāt, kāda šiem vīriem ir fiziskā kapicitāte.

Patriotisms

Ēeemm.. nu man personīgi šis arguments īpaši nepārliecina. Katram ir savs subjektīvais skatījums uz valsti, etnisko piederību un ar to saistītajiem motīviem bruņotai aizsardzībai. Kaut gan jāatzīst, ka parādās tāda kā saimnieka-pieskatītāja apziņa.

Viens no būtiskiem eksistenicāliem jautājumiem ir “ko es šeit darīšu”? Kāda būs mana vieta zemessardzē?

Ja jūs no ZS sagaidat leiputriju, būsiet vīlies. Latvija ir stroika un interesanti šeit ir tiem, kuri paši piedalās būvēšanā.

Sliktākajā gadījumā jūs varat būt vienkāršs patērētājs, kurš no zemessardzes paņem pamatapmācību un dzīvo tālāk kā pasīvs rezervists. Manā skatījumā šāda tauta ir bezjēdzīgi resursu ēdāji. Diametreāli pretēji – pašam strādājot ir iespēja satrennēties par kaujasspējīgu kājinieku. Tieši šādi šautspējīgi, dabas elemetiem sagatavoti vienkārši zemnieki-mednieki noturēja Somiju karā pret krieviem.

Zemessardze gan šobrīd kaujasspējīgas apakšvienības veido uz papīra. Ja gribi pavisam nopietni, tad ej profesionālajā dienestā.

Militārā apmācība apvienojot ar civilo darbu

seja7443603Ja ir interese par militāro un vēlme to praktizēt, bet ir labs darbs, kas maksā 3x lielāku algu nekā NBS to varētu piedāvāt, zemessardze ir lielisks veids kā apvienot abus.

Šis laikam ir spēcīgākais zemessardzes trumpis.

Toties jūs varēsiet turpināt būt normāls civilais, nesēdēt pelēkās, pustumšās telpās un nebūs jāizdzīvo Donkihota cīņa ar valsts iestāžu bezpriģelu. Nezinu kā citur, bet mūsu batā darba ir vairāk nekā laika, un bieži vien var dabūt ekstra DUI darba dienas, palīdzot vadošajiem. Tā pamazām iespējams atrast savu vietu aktīvo zemessargu vidū un nojaukt robežu starp darbu, sportu un hobiju.

Spēcīgi draugi un drošības sajūta

Šo gandrīz aizmirsu pieminēt, bet jā – zemessargos nāk forši cilvēki. Vienā no pirmajiem kopējiem pašorganizētajiem pārgājieniem sajutu, ka beidzot esmu kompānijā ar spēcīgiem puikiem, kuriem arī interesē nesāties pa mežu, novērtēt dabu, uzkurināt ugunskuru un sajust komfortu tajā, kaut ārā ir ap nulli.

Galīgi nav tā, ka ZS ir sastājušies atsaldētie no laukiem. Gan jau ka neRīgas batos ir vietējie ar atbilstošu domāšanu, bet Rīgā dien rīdzinieki. Šeit normāli cilvēki procentuāli ir vairāk nekā parastā pūlī.

Nostiprinot apakšvienības sastāvu, jūs sajutīsiet savu indivuduālo un kopējo spēku. Mēs pārāk daudz ciešam no zema pašvērtējuma un bailīguma. Izlidināt sadzērušos krievus no publiskas iestādes, ja tie nefiltrē savus skaļos bļeģ un nahuj kļūs par baudpilnu ikdienu. Ja tu esi spēcīgs zemessargs, tu kļūsti par samnieku savā vidē.

Iespēja pakarot

Kaut arī pēc likuma ZS var braukt NATO misijās, šobrīd tādas vairs nenotiek. Ja ZS veido ES Kaujas grupas kontingentu, tad jau iespēja kļūst reālāka. Tikai izskatās, ka ESKG arī ir tikai uz papīra plānota un reālās misijās netaisās braukt. Toties ņemot vērā Krievijas interesi destabilizēt Baltijas reģionu, pastāv draudi, ka dabūsim misijas tepat. Pēc kara likumiem karadarbība notiek tikai starp bruņotajiem spēkiem. Tad, kad zaļie cilvēciņi sāks vazāties pa mūsu zemi, pieteikties karot būs mazliet vēlu. Apmācība paņem laiku un neapmācītie ātri mist.

Tā, ka ja tu domā, ka kara gadījumā esi motivēts bruņotai aizsardzībai,
stājies zemessargos jau tagad.

Advertisements
%d bloggers like this: