Cik bieži notiek zemessargu mācības?

Screen Shot 2015-01-11 at 8.40.25 PM

Studentu bataljonā iespējams iziet pamatapmācību divos dažādos grafikos.

Variants viens – 2x mēnesī sestdiena + svētdiena no janvāra līdz jūnijam. Programma vienmērīgi sadalīta.

Variants divi: Viena nedēļas nogale mēnesī un vasarā kārtīga nometne uz 9 dienām.

Kura programma labāka? Ja mācības izstiepj pusgada garumā, pozitīvais moments ir ilgākā laikā saliedēta nodaļa, jo biedrus redzi biežāk. Ir laiks, lai iegūtās zināšanas nogulsnētos. Pēc katrām mācībām ir secinājumi, tiek papildināts inventārs. Zemessardze kļūst par dzīves daļu, jo mācības ir regulāri.

Express versijas priekšrocība ir grūtības, ko zemessargi pārvar. 9 dienu nometne ir kara analogs, ar stresiem, negulēšanu, ilgstošu nogurumu un personības salaušanu. Ja pusgada programma vairāk atgādina nepilna laika studijas, tad bootcamp salīdzinot ir smaga sesija. Bootcamp bonuss ir darba izpildes disciplīna un pieredze pārciest grūtības.

Kura programma ir labāka? Pats gāju pirmo progammu un patika. Pamatapmācības nomete ir daudz nogurdinošāka.

Pusgada programmas zemessargi ir vienmērīgāk apmācīti, bet vājāk disciplinēti un mazāk gatavi grūtībām. Par cik to personības netika salauztas, ir vairāk bumbieru, kas vēl nav sapratuši, ka personību, spītu un viedokli mācībās vajag atlikt.

Ja gribas par militāro domāt daudz un tajā dzīvot, iesaku pirmo variantu. Ja dzīvojat super aizņemto dzīvi un ZS gribat veltīt vienu atvaļinājuma nedēļu, rekomendēju nometni.


Atgādināšu, ka mācību programma sākas decembrī. 18.nov ir labs atgādinājums, ka laiks iespringt, ja gribat nokārtot iestāšānās dokumentāciju laikā.

Atjaunots: 31JAN2017

Advertisements
%d bloggers like this: